Plastyka narządów płciowych mężczyzn

Plastyka męskich narządów płciowych

Choć adresatami większości zabiegów chirurgii estetycznej są kobiety, to jednak dziedzina ta coraz bardziej otwiera się również na mężczyzn. Dotyczy to zarówno zabiegów z zakresu ogólnej chirurgii estetycznej jak np. plastyka podbródka, plastyka powiek, plastyka brzucha itp. jak i chirurgii męskich narządów płciowych. W tym ostatnim zakresie wymienimy między innymi takie zabiegi jak leczenie stulejki, obrzezanie, powiększanie czy wydłużanie penisa. Panowie część z tych zabiegów wybierają z powodów typowo zdrowotnych, higienicznych, religijnych czy światopoglądowych. Część zaś wynika z pobudek psychologicznych, ma na celu poprawić samoocenę i satysfakcję z życia seksualnego.

Najczęstsze zabiegi chirurgii plastycznej męskich narządów płciowych

Najczęściej wykonywane zabiegi mają mimo wszystko wskazania zdrowotne. W związku z tym na szczycie listy najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii męskich narządów płciowych będzie leczenie stulejki. W przypadku dysfunkcji końcówka napletka jest mocno zwężona, dlatego każdy ruch na żołędzi wywołuje dolegliwości bólowe. Schorzenie to leczy się chirurgiczną plastyką narządu, polegająca na rozszerzeniu napletka i zwiększeniu dojścia do żołędzi.

Innym wskazaniem do interwencji chirurgicznej jest tzw. skrzywienie penisa. Do zaburzenia tego (określanego chorobą Peyroniego dochodzi najczęściej na skutek urazu). Powodem tego zaburzenia jest przeważnie zbliznowacenie tkanki w miejscu wcześniejszego urazu. Ratunkiem w tej sytuacji jest tzw. operacja Nesbita, potocznie określana jako prostowanie penisa. Polega ona na usunięciu niewielkiego fragmentu ciała jamistego po stronie przeciwległej do zbliznowacenia.

Innym stosunkowo popularnym zabiegiem jest obrzezanie. Część mężczyzn decyduje się na ingerencję chirurgiczną z powodów religijnych czy światopoglądowych. Operacja polega w tym wypadku na całkowitym usunięciu napletka i odsłonięciu żołędzi.

Jednak jak zostało nadmienione nie tylko względy zdrowotne sprawiają, że mężczyźni szukają pomocy chirurga estetycznego. Czasem powodem jest niska samoocena, kompleksy czy niezadowolenie z życia seksualnego. Panaceum na te przypadłości ma być wydłużenie i powiększenie penisa. Rozmiar i objętość penisa można zwiększyć wykorzystując własny tłuszcz pacjenta lub kwas hialuronowy. Obecnie szczególną popularnością cieszy się ta druga metoda. Za pomocą zastrzyków z kwasu hialuronowego podawanych u nasady penisa można wydłużyć członek nawet do 5cm i poszerzyć o około 2cm. Różnica jest widoczna od razu. Z tym, że z racji tego, że kwas hialuronowy z czasem się wchłania zabieg ten nie daje trwałych efektów. Rezultat utrzymuje się od roku do dwóch.

Alternatywą jest zastosowanie tkanki tłuszczowej pacjenta. Część chirurgów i pacjentów skłania się ku tej metodzie z uwagi na niewielkie ryzyko stanu zapalnego, tolerancję własnych tkanek. Ponadto tkanka po przeszczepieniu nie przemieszcza się jest stabilna i wygląda naturalnie. Tłuszcz jest zazwyczaj pobierany z miejsc, w których występuje w nadmiarze np. z uda lub brzucha. Następnie chirurg dokonuje implantacji tłuszczu w prącie, jednocześnie modeluje wygląd członka, rozprowadzając tłuszcz pod skórą. Ta metoda pozwala na przedłużenie członka o nawet 20 procent i zwiększenie jego obwodu o prawie połowę. Zabieg ten daje dłuższe i bardziej trwałe efekty niż użycie kwasu hialuronowego. Co prawda z czasem część komórek tłuszczowych zaniknie. Jednak większość wszczepionego materiału pozostanie na swoim miejscu.

Zalecenia pozabiegowe

Zabiegi te są stosunkowo proste. Ich czas w większości przypadków nie przekracza 45minut-godziny. Najczęściej wykonuje się je w znieczuleniu miejscowym. Jeśli wszystko przebiega zgodnie z planem nie wymagają hospitalizacji. Po zabiegu pacjent musi jednak bardzo rygorystycznie przestrzegać zasad higieny, stosować się zaleceń do lekarza oraz przez wskazany okres powstrzymać się od aktywności seksualnej.

Komentarze
    Brak komentarzy. Dodaj komentarz jako pierwszy