Trwała ondulacja

 

Trwała ondulacja

trwała ondulacjaZabieg ten ma swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników, ale jedno jest pewne, dobrze wykonana trwała może dodać nam kobiecości i pewności siebie, wszystko zależy od umiejętności fryzjera oraz doboru odpowiednich kosmetyków. 

Przed wykonaniem „trwałej” należy poradzić się specjalisty, czy taka fryzura pasuje do naszej twarzy i figury. Loki optycznie poszerzają twarz, powinny ich unikać osoby o krągłej lub szerokiej buzi. Bardzo niskie osoby nie powinny robić ‘trwałej’ na długich włosach – taka fryzura powiększa głowę i może „przytłoczyć” filigranową osobę. Duże pukle dodają także lat: świetnie wyglądają w nich tylko młode dziewczyny o regularnych rysach twarzy, dojrzałe panie powinny raczej wybierać delikatny skręt, subtelne, miękkie fale (uzyskuje się je, nawijając włosy na grubsze wałki). Przy trwałej ondulacji niezwykle istotne jest odpowiednie cięcie – włosy nie mogą być mocno wycieniowane ani rozjaśnione! Żaden profesjonalny fryzjer nie podejmie się zrobienia trwałej na tak osłabionej strukturze włosa.

Kiedy już zdecydujemy się na trwałą i ustalimy, o jaki efekt nam chodzi, czas poddać się samemu zabiegowi. Trwała ondulacja jest formułą złożoną z reduktora i amoniaku, która przerywa wiązania we włosach, przez co stają się one mniej elastyczne, a przyjmują kształt nadany przez wałki. Dlatego najlepsze efekty uzyskuje się ze zdrowych, mocnych włosów. Jeśli robiłaś już trwałą lub masz bardzo delikatne włosy, fryzjer może zaproponować Ci delikatniejszy zabieg z trwałej kwaśnej. Ma łagodniejsze działanie od trwałej zasadowej, ale i efekty są bardziej krótkotrwałe.

Zabieg wykonuje się w trzech krokach:

 1. Fryzjer nawija włosy na wałki, a potem obficie zwilża je płynem ondulacyjnym. Sprawia on, że pod wpływem reakcji chemicznej włosy można „uformować" na nowo.
 2. Po 20–30 minutach specjalista dokładnie spłukuje płyn – czas zabiegu zależy od rodzaju i długości kosmyków.
 3. Włosy poddawane są zabiegowi regenerującemu – nakłada się preparat odżywczy, który wnika w strukturę włosa.

O włosy po zabiegu należy odpowiednio zadbać, potrzebują one odżywienia i intensywnego nawilżania. W sklepach oraz w salonach kosmetycznych jest wiele masek i sprayów do włosów suchych i zniszczonych, również tych po trwałej. Przed ich nałożeniem odczekaj kilka dni, aby włosy mogły trochę odpocząć. Zaopatrz się również w specyfiki do fal i loków, które pięknie wyeksponują skręt.

Po pewnym czasie nasza czupryna może stracić na objętości – dlatego do jej modelowania używaj suszarki z dyfuzorem oraz specjalistycznych pianek i żeli. Trwałej nie czesz zwykłą szczotką, tylko grzebieniem, najlepiej drewnianym i z szerokimi ząbkami.

Trwała jest bardzo wymagająca. O taką fryzurę trzeba odpowiednio zadbać, aby długo cieszyła oko a włosy wyglądały zdrowo.  Zanim przystąpicie do zabiegu, dobrze przemyślcie  więc tę decyzję!

Komentarze
 1. Nie no poprawicie ten opis - stylistycznie.

 2. Tak, pewnie tak jest

 3. Trwałą poleciła bym tylko klientką które mają krótkie włosy i regularnie je ścinają.

 4. trwała wyglada moim zdaniem tak myjemy głowe ale nie nakładamy odzywki,
  trwała zakrecamy na wałki odpowiedniej srednicy grubosci w zaleznosci od długosci włosa jesli włosy sa nie rowne cieniowane nie polecam.po nawinieciu włosow na wałki nakładamy płyn ondulujacy a dlatego po nawinieciu aby nie popalic włosow.nastepnie zawiłamy w czepek i recznik aby trzymały ciepło.trzymamy około 20-30 minut według zalecenia producenta.spłukujemy włosy z wałkami na głowie około 5 minut dokładnie.osuszamy papierowym recznikiem dokładnie i nakładamy płyn utrwalajacy dokładnie kazdy wałek gąbeczka zostawiamy na około 6-7 minut sprawdzamy skret na tak zwana literke s.zdejmujemy wałki i jeszcze wgniatamy utrwalacz we włosy nie przeczesujemy ich ugniatamy.mozemy troszke dac szamponu dla zabicia zapachu.mozemy ostrzyc konce włosow przypalone koncowki .modelujemy.nic nie robimy z nimi przez minimum 50 godz poniewaz zachodzi cały czas reakcja chemiczna zmiana mostkow siarczkowych

 5. Robi ktoś jeszcze sobie trwałą oprócz starczych kobiet?

 6. pewnie ze robi sie trwala i nie tylko starsze panie ale takze młode dziewczyny . trwała nie ma wyglądac tak jak bysmyy myli głowe i nie nałożyli odżywki ma na celu podkreślic nasze atuty

 7. Dobrze zrobiona trwała moze podkreśli nasze walory .szczegołnie polecam paniom z włosami cienkimi , oraz z niepodatnymi do układania mogę polecic bardzo dobry zakład w zamościu chodze tam od paru lat .i wraz z biegiem lat i postepem moja fryzura jest ciagle na topie

 8. a w ktorym miejscu jest ten zakład ?????

 9. na ulicy lubelskiej 1 polecam ;-)